سفر به بوداپست از فنلاند

بوداپست، پایتخت مجارستان یکی از نقاط توریستی معروف برای ساکنین فنلاند است. این بار کمی راجع به چند و چون سفر به بوداپست می‌نویسم.

بوداپست
سفر به بوداپست از فنلاند

در این نوشته من از کلمه «ارزان» چندین بار استفاده می‌کنم، و منظورم ارزان بودن قیمت‌ها در مجارستان نسبت به فنلاند است.

جاذبه‌ها

هوای خوب، غذای خوب، و شهری پر از مجسمه و رود بزرگ دانوب، جز موارد مورد علاقه من در بوداپست است.

پرواز ارزان

دو شرکت هوایی نروژین و رایان ایر، پروازهای ارزانی از هلسینکی و تامپره به بوداپست دارند. سایت اسکای اسکننر (لینک) کمکتان می‌کند ارزانترین پرواز را، مثلا در یک ماه خاص پیدا کنید. از هلسینکی به بوداپست، با یکصد و پنجاه یورو میشود بلیط رفت و برگشت خرید.

اقامت ارزان

سایت ایربی‌اند‌بی (لینک) امکان اقامت در خانه‌های مردم عادی را در بیشتر شهرهای دنیا فراهم می‌کند. میتوانید اتاق پیدا کنید و یا خانه دربست. هزینه‌ آن معمولا از هتل ارزانتر است و تجربه بهتری خواهید داشت. در صورت ثبت نام از این لینک، بیست و سه یورو جایزه می‌گیرید و میتوانید در اولین سفرتان آن را برای خانه هزینه کنید. من هم بیست و سه یورو جایزه می‌گیرم بعد از اولین سفر شما.

خوراکی ارزان

ارزانترین قسمت سفر به بوداپست خورد و خوراک است. غذاهای بسیار خوشمزه با قیمت ارزان همه جا در دسترس است. به طور مثال با شصت سنت یورو میتوانید یک برش بزرگ پیتزا بخرید که تقریبا به عنوان یک وعده غذا باشد! برای پیدا کردن غذاهای با کیفیت و ارزان میتوانید از برنامه foursquare روی موبایلتان استفاده کنید.

حمل و نقل ارزان

در صورتی که در مرکز شهر بوداپست خانه بگیرید، منطقه پنج یا شش، همه نقاط دیدنی شهر را میتوانید پیاده ببینید و نیازی نیست پولی بابت تاکسی یا اتوبوس بدهید. و البته قیمت بلیط اتوبوس هم حدود یک یورو بود و ورشکستتان نخواهد کرد.

مثال

یک سفر دو نفره به بوداپست در ماه می، که بلیطش خیلی هم ارزان نبوده میتواند این خرجها را داشته باشد:

بلیط پرواز رفت و برگشت هلسینکی بوداپست، دو نفر ….  ۳۰۰ یورو

یک هفته اجاره خانه در مرکز بوداپست …. ۲۰۰ یورو

خورد و خوراک و گشت و گذار در بوداپست… ۳۰۰ یورو

 

یک دیدگاه دربارهٔ «سفر به بوداپست از فنلاند»

پاسخی بگذارید