فنلاند از دوره لیسانس و کار غیرتخصصی؟

سلام من می‌خواستم برای کارشناسی اقدام کنم سوالام اینه که۱. رشتم رو باید بر اساس کنکوری که تو ایران دادم انتخاب کنم؟ ۲.بد از چند وقت امکانش هست که من یه کار غیر تخصصی پیدا کنم و دیگه نیزی به دریافت هزینه از ایران نداشته باشم یا کمتر نیاز داشته باشم خلاصه بتونم هزینه خودمو دربیارم؟ ممنون

1. خیر. برای فنلاند مهم نیست چه کنکوری دادید، یا اصلا کنکور دادید یا ندادید. همین که دیپلم و بعضا پیش دانشگاهی داشته باشید کافیه.

2. این سخت ترین قسمت کاره. اگه هیچ تجربه ای ندارید توی هیچ کاری، پیدا کردن کار غیر تخصصی خیلی سخته و بیشتر هم  به آشنا داشتن مربوط میشه. توجه داشته باشید که توی فنلاند حقوق کارگر ساده دست کم 9 یورو در ساعته، بنابراین پول خوبیه و از خیلی از کشورها میان اینجا برای همین کارهای ساده. و برای اکثر کارهای ساده باید زبان فنلاندی بلد باشید. با این تفاسیر دست کم یک سال طول میکشه تا بتونید یه مقدار زبانشون رو یاد بگیرید و کار پیدا کنید.

4 دیدگاه دربارهٔ «فنلاند از دوره لیسانس و کار غیرتخصصی؟»

 1. سلام
  من از یکی از دوستام راجع به سایت شنیدم و اومدم سر زدم اینجا. بحث ما راجع به مهاجرت برای کار بودش که اون میگفت فنلاند اوضاعش خوبه و میشه برای کار اومد اونجا.
  حالا سوالم اینه که یه پسر لیسانس ریاضی و با تخصص متوسط در حوزه ی شبکه چطور باید برای فنلاند و یا هر کشور دیگه ای اقدام کنه ؟ من شنیدم جاهایی هستند که از لحاظ شرایط و محیط جوی سخت میشه تووشون زندگی کرد و این کشور ها نیروی کار جذب می کنن.

  1. سلام
   مرسی که سر زدین به ما.
   فنلاند کار داره ولی برای متخصص‌ها. و تا جایی که من دیدم به طور خاص برای برنامه نویس‌های با سابقه. در واقع تنها کسی که من دیدم از توی ایران تونسته برای فنلاند اقدام کنه و کار پیدا کنه دو تا ویژگی داشته…
   ۱. چندین سال سابقه برنامه نویسی وب و معروفیت در ایران، یعنی توییترش رو شونزده هزار نفر دنبال می‌کردند.
   ۲. توی شرکتی که در فنلاند استخدام شده، یکی از دوستاش کار می‌کرده.

   بنابراین کار آسونی نیست برای کسی که تخصصش کم باشه.

   به هر حال توی سایت مانستر میتونید کشور رو بذارید فنلاند و دنبال کار بگردید:
   http://www.monster.fi

   کشور دیگه‌ای که راحت تر میشه واردش شد، و تقریبا شبیه فنلانده دانمارکه. توی اینترنت بزنید گرین کارت دانمارک، هم فارسی مطلب هست هم انگلیسی. اونجا ظاهرا اینطوره که یک ویزای یک ساله میدهند اگه جمع امتیازاتون خوب باشه، میرید اونجا و طی یک سال باید کار پیدا کنید تا بمونید…

  1. بین صفر تا سی درصد بنا به درآمد باید مالیات بدید توی فنلاند. اگه ماهی هزار یورو درآمد داشته باشید در ماه میشه تقریبا ده درصد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.